All filters
If you are not much of an accessory lover, choose these appealing diamond studs with a sleek design and the glow of 0.08 carat diamonds in 18K gold. The design is beautiful, trendy and perfect for today's modern women who love keeping everything simple.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DTPN-D000638170 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.98 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.08 carat
|
| Gold Value | ₹21,917(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹6,720 |
| Making Charge | ₹6,590 |
| GST (3%) | ₹1,057 |
| Total Price | ₹36,284 |