All filters
Let your inner beauty reflect through your jewellery by choosing this elegant diamond ring studded with glittery diamonds. The square pattern in the middle is its focal point and has the shine you need to transform your simple days into something splendid. The touch of rose gold between the two paths of diamonds adds to its glow.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000642377 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 5.5 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.91 carat
|
| Gold Value | ₹60,880(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹74,984 |
| Making Charge | ₹10,880 |
| GST (3%) | ₹4,403 |
| Total Price | ₹1,51,147 |