All filters
This is a variation of our celebrated butterfly-on-a flight ring. If you like, a white gold border is an added attraction. Six diamonds lift the creative artistry for your vibrant persona. It can exude sophistication in regular wear or celebrations attire.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000255232 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.04 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.07 carat
|
| Gold Value | ₹22,581(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹7,841 |
| Making Charge | ₹4,472 |
| GST (3%) | ₹1,047 |
| Total Price | ₹35,941 |