All filters
Diamond jewellery are designed to amaze women with its apparent charm. Glorify your vision by adorning these diamond studs encrusted with 0.14 carat diamonds in 18K rose gold. Offering the right blend of lightweight and beauty, these earrings are ideal to be worn with your office wear, kurti or denim.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000486040 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 3.03 g
|
| Diamond Quality | JK-SI |
| Diamond Weight | 0.14 carat
|
| Gold Value | ₹33,540(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹11,168 |
| Making Charge | ₹7,333 |
| GST (3%) | ₹1,562 |
| Total Price | ₹53,603 |