All filters
Smile, Sparkle and Shine a lot more in your marital life with this sparkling diamond mangalsutra designed with three spherical patterns encrusted with diamonds. The exquisite pendant is designed with both gold and diamonds in the right proportion. This is a trendy, beautiful and perfect pendant that every married woman can flaunt with pride.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000607667 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.2 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.3 carat
|
| Gold Value | ₹24,352(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹25,200 |
| Making Charge | ₹4,776 |
| GST (3%) | ₹1,630 |
| Total Price | ₹55,958 |