All filters
Though there is nothing more beautiful than a woman being unapologetically herself, the glamour of this diamond ring will add to her beauty. The six spherical patterns in different dimensions are studded with diamonds to bring an essence of all that is elegant. The sleek and trendy design of this diamond ring will let you pair it with your casual attire.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000652251 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.65 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.11 carat
|
| Gold Value | ₹18,264(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹9,075 |
| Making Charge | ₹5,591 |
| GST (3%) | ₹988 |
| Total Price | ₹33,918 |