All filters
These modern rectangular diamond studs, crafted in radiant gold, offer captivating sparkle. Multiple meticulously set diamonds maximise brilliance, creating an elegant and versatile accessory. Perfect for any occasion, they add sophisticated glamour to your style.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000723198 |
| Metal/Purity | 9K Yellow Gold |
| Gold Purity | 9K Gold |
| Gold Weight | 1.8 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.52 carat
|
| Gold Value | ₹9,963(9K Gold) |
| Diamond Value | ₹43,680 |
| Making Charge | ₹6,945 |
| GST (3%) | ₹1,818 |
| Total Price | ₹62,406 |