All filters
Draw attention of the people around you with this 0.63 carat diamond ring. The focal point is the quadrilateral patterns encrusted with numerous diamonds and a solitaire in its centre. The overlapping linear patterns on either side add to the shine of this masterpiece.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000646310 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 3.3 g
|
| Diamond Quality | GH-VS |
| Diamond Weight | 0.63 carat
|
| Gold Value | ₹36,528(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹82,202 |
| Making Charge | ₹7,906 |
| GST (3%) | ₹3,800 |
| Total Price | ₹1,30,436 |