All filters
The serene beauty of water droplets on floral petals has inspired our karigars to craft this chic diamond ring in 18K rose gold. The three overlapping petals encrusted with 0.17 carat diamonds will give your attire a touch of elegance and shine.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000683760 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.2 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.19 carat
|
| Gold Value | ₹24,352(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹18,019 |
| Making Charge | ₹4,776 |
| GST (3%) | ₹1,415 |
| Total Price | ₹48,562 |