All filters
Flat 75% off on Making Charges & Flat 10% off on Diamond Value
₹1,11,135You save - ₹12,988
Women wonder to ornate a visible grace along with a piece of elegance. This diamond pendant is crafted in the shape of a flower with sparkling diamonds that will glorify its beauty. Adorn this diamond pendant with any outfit at any place.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000646940 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.76 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.99 carat
|
| Gold Value | ₹20,299(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹73,508 |
| Making Charge | ₹1,481 |
| GST (3%) | ₹2,859 |
| Total Price | ₹98,147 |