All filters
The leaf pattern studded with numerous little shiny beauties makes this sparkling diamond ring a desirable piece of accessory for every woman. Its unique design will bring a smile to your face every time you slide it down on your finger. Set in rose gold, this diamond ring will pair well with every elegant attire.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000642160 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.1 g
|
| Diamond Quality | FG-SI |
| Diamond Weight | 0.15 carat
|
| Gold Value | ₹12,176(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹14,370 |
| Making Charge | ₹3,928 |
| GST (3%) | ₹915 |
| Total Price | ₹31,389 |