All filters
A solitaire like this diamond pendant in a vertically elongated frame can pause your surroundings in awe. If you want to wear your personality, this diamond ring will do the magic -- in office, outdoors or at parties.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000255034 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.1 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.06 carat
|
| Gold Value | ₹12,176(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹4,296 |
| Making Charge | ₹3,928 |
| GST (3%) | ₹612 |
| Total Price | ₹21,012 |