All filters
The uniqueness of this exquisite diamond pendant by Senco lies in the array of little shiny beauties connecting the two hexagonal patterns in different dimensions. The 0.22 carat shimmering diamonds in 18K yellow gold render this masterpiece a unique glow. The rare and appealing excellence of this pendant makes it ideal to be worn with your contemporary attire. PLEASE NOTE:- This product comes without the chain
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000589032 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.76 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.22 carat
|
| Gold Value | ₹19,482(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹18,150 |
| Making Charge | ₹5,924 |
| GST (3%) | ₹1,307 |
| Total Price | ₹44,863 |