All filters
The futuristic heart motif is studded with mesmerizing 0.11 carat diamonds in 14K gold to create these immaculate modern diamond studs. The cute design will make everyone remark "What A Beautiful Piece of Jewellery".
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000123783 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 1.43 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.11 carat
|
| Gold Value | ₹12,347(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹9,075 |
| Making Charge | ₹4,926 |
| GST (3%) | ₹791 |
| Total Price | ₹27,139 |