All filters
Skillfully crafted with numerous diamonds, this diamond ring with a trendy design makes it a versatile piece in your jewellery collection. The sleek gold pattern outlining the diamond ring lends a serene glow to your entire look. Slide down this diamond ring on your finger during special occasions and make them even more memorable.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000600044 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 3.3 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.31 carat
|
| Gold Value | ₹28,493(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹25,410 |
| Making Charge | ₹7,906 |
| GST (3%) | ₹1,855 |
| Total Price | ₹63,664 |