All filters
Glow with the shimmer of your elegant style with these 0.29 carat diamond earrings crafted in 18K rose gold. These earrings can be your perfect accompaniment for the evening.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000722916 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.31 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.32 carat
|
| Gold Value | ₹25,570(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹26,880 |
| Making Charge | ₹4,984 |
| GST (3%) | ₹1,724 |
| Total Price | ₹59,158 |