All filters
Indulge your fiancee with this 0.58 carat diamond ring crafted in 18K rose gold and designed with an array of sparkling diamonds. The design highlights the beauty of connections between diamonds and showcases the skills of our karigars.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000655189 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 3.3 g
|
| Diamond Quality | GH-VVS |
| Diamond Weight | 0.58 carat
|
| Gold Value | ₹36,528(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹1,04,966 |
| Making Charge | ₹7,906 |
| GST (3%) | ₹4,482 |
| Total Price | ₹1,53,882 |