All filters
Flat 75% off on Making Charges & Flat 10% off on Diamond Value
₹30,323You save - ₹4,646
Butterflies are hard to catch but easy to wear if you choose this cute diamond pendant which will give your children wings to fly and live their lives. This cute diamond pendant has been specially designed for your cute child.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPNT-D000151930 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.43 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.1 carat
|
| Gold Value | ₹16,345(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹7,352 |
| Making Charge | ₹1,232 |
| GST (3%) | ₹748 |
| Total Price | ₹25,677 |