All filters
It's your time to rose the day away with your charming pendant. Diamond enhanced rose gold bloom style pendant will flatter your illusion with intelligibility.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000511351 |
| Metal/Purity | 14K Rose Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 2.2 g
|
| Diamond Quality | GH-VS |
| Diamond Weight | 0.17 carat
|
| Gold Value | ₹18,995(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹15,360 |
| Making Charge | ₹4,776 |
| GST (3%) | ₹1,174 |
| Total Price | ₹40,305 |