All filters
This time we have come up with a realistic portrait of beauty that relates to you. A diamond pendant with two circles portraying the cycle of life. Motherhood to family expresses all the relations we belong and go through. Feel the love.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000270657 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.27 g
|
| Diamond Quality | GH-VS |
| Diamond Weight | 0.12 carat
|
| Gold Value | ₹14,058(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹15,407 |
| Making Charge | ₹4,442 |
| GST (3%) | ₹1,018 |
| Total Price | ₹34,925 |