All filters
Great things take time to polish, and to shine like you this diamond intricate rose gold pendant is all set to glamour you. This time your style will go beyond everyone's thought. This pendant is the beautiful jewelry guide that will give you the shining touch at your work place, at parties, and at your family functions. It can be worn with the gown, formal wear, and saree.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000541497 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 4.95 g
|
| Diamond Quality | GH-VS-SI |
| Diamond Weight | 1.07 carat
|
| Gold Value | ₹54,792(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹94,761 |
| Making Charge | ₹11,409 |
| GST (3%) | ₹4,829 |
| Total Price | ₹1,65,791 |