All filters
Discover elegance with this diamond mangalsutra, featuring a 0.24 carat diamond paisley pendant, crafted in 14K yellow gold and paired with vine-like motifs. The intricate design seamlessly blends traditional charm with modern grace, making it a meaningful piece that celebrates your bond.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000773618 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 4.18 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.26 carat
|
| Gold Value | ₹36,091(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹21,120 |
| Making Charge | ₹9,774 |
| GST (3%) | ₹2,010 |
| Total Price | ₹68,995 |