All filters
Swing in the air brimming with romance by choosing this sparkling diamond mangalsutra inspired by the beauty of a swing. The unique horizontal pattern skillfully designed by Senco with 0.17 carat diamonds in this 18K gold pendant will add a lot of sparkle to your marital life.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000673514 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.1 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.17 carat
|
| Gold Value | ₹12,176(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹13,613 |
| Making Charge | ₹3,928 |
| GST (3%) | ₹892 |
| Total Price | ₹30,609 |