All filters
Inspired by the radiance of the sun, these studs showcase a centred diamond cluster framed by a sculpted golden floral halo. A crescent arc of shimmering accents crowns the design, creating a luminous interplay between gold and diamonds. Refined yet expressive, they are a sophisticated pair designed to elevate your evening glow.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000869047 |
| Metal/Purity | 9K Yellow Gold |
| Gold Purity | 9K Gold |
| Gold Weight | 1.4 g
|
| Diamond Quality | FG-SI |
| Diamond Weight | 0.25 carat
|
| Gold Value | ₹7,749(9K Gold) |
| Diamond Value | ₹23,250 |
| Making Charge | ₹5,535 |
| GST (3%) | ₹1,097 |
| Total Price | ₹37,631 |