All filters
To solidify your strength acquire willpower that only this solid diamond men's ring could render you. A glint of the single diamond in the centre provides you with will help you to shine the whole day. Adorn it all day look to showcase a confident look.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DGR-D000361719 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 8.14 g
|
| Diamond Quality | GH-VS |
| Diamond Weight | 0.19 carat
|
| Gold Value | ₹90,102(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹27,336 |
| Making Charge | ₹15,526 |
| GST (3%) | ₹3,989 |
| Total Price | ₹1,36,953 |