All filters
Flowers are flying in their own way. To fly like a flower adorn this beautifully crafted diamond pendant encrusted with diamonds and a green coloured stone that swings with your style.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000284428 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 3.96 g
|
| Diamond Quality | HI-JK-SI |
| Diamond Weight | 0.28 carat
|
| Stone Weight | 1.93 carat
|
| Gold Value | ₹43,834(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹24,804 |
| Stone Value | ₹1,089 |
| Making Charge | ₹9,307 |
| GST (3%) | ₹2,372 |
| Total Price | ₹81,406 |