All filters
This diamond ring has an attractive feature of its own and will sure to bring out the same in you. The diamond-studded curve in the middle is something unique and simply attractive. Best to pair up with party wear to look elegant and sober.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000640506 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.97 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.26 carat
|
| Gold Value | ₹32,875(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹21,780 |
| Making Charge | ₹6,237 |
| GST (3%) | ₹1,827 |
| Total Price | ₹62,719 |