All filters
Crafted in 14K yellow gold, these butterfly earrings feature 0.23 carat shimmering diamonds in a mesmerizing design. Symbolizing everlasting freedom and boundless opportunities, they celebrate your journey and inspire you to soar to greater heights.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000765231 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 2.42 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.51 carat
|
| Gold Value | ₹20,895(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹40,480 |
| Making Charge | ₹5,193 |
| GST (3%) | ₹1,998 |
| Total Price | ₹68,566 |