All filters
Get the glow of the curious moon on your finger by choosing this intense men diamond ring resembling a full moon peeping through the clouds. The V pattern on either side of the spherical diamond in the middle has given an artistic touch to this dazzling piece of accessory. Slide it down your finger every time you are in the mood to create a style statement.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DGR-D000669864 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 4.95 g
|
| Diamond Quality | GH-VS |
| Diamond Weight | 0.25 carat
|
| Gold Value | ₹54,792(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹66,920 |
| Making Charge | ₹11,409 |
| GST (3%) | ₹3,994 |
| Total Price | ₹1,37,115 |