All filters
Be yourself and choose jewellery to refresh your style and look glamorous. These smiling daisy diamond studs beautified with 0.25 carat diamonds and 14K rose gold will definitely help you garner a lot of compliments. Pair them with your regular wear.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000511521 |
| Metal/Purity | 14K Rose Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 2.86 g
|
| Diamond Quality | GH-VS |
| Diamond Weight | 0.25 carat
|
| Gold Value | ₹24,694(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹23,552 |
| Making Charge | ₹6,028 |
| GST (3%) | ₹1,629 |
| Total Price | ₹55,903 |