All filters
Fall in love with the simple things in your life by flaunting this sleek and trendy diamond ring with your everyday wear. Five prominent diamonds are placed at fixed intervals to help you highlight your beauty through simplicity. Slide down this chic diamond ring with an urban charm on your finger and embrace your uniqueness with its beauty.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000642062 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.1 g
|
| Diamond Quality | FG-SI |
| Diamond Weight | 0.15 carat
|
| Gold Value | ₹12,176(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹14,370 |
| Making Charge | ₹3,928 |
| GST (3%) | ₹915 |
| Total Price | ₹31,389 |