All filters
Soak in the creativity of swirling imagination with this 0.23 carat diamond bracelet curated in 14K gold with an artistic swirl pattern. The rhombus pattern in the centre will add to your glamour and create a chic and minimal style statement.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DBR-D000688496 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 9.918 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.21 carat
|
| Gold Value | ₹85,633(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹18,480 |
| Making Charge | ₹15,896 |
| GST (3%) | ₹3,601 |
| Total Price | ₹1,23,610 |