All filters
Even a simple petal motif can look stunning if a path of diamonds intersects it, just like this splendid diamond pendant. If you are looking for something simple yet stylish for your lady love, stop beating your head and choose this beautiful piece of accessory. Bloom with grace by pairing this petal-shaped diamond pendant with your daily wear.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000638169 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.32 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.06 carat
|
| Gold Value | ₹14,612(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹4,992 |
| Making Charge | ₹4,593 |
| GST (3%) | ₹726 |
| Total Price | ₹24,923 |