All filters
Shine through the simplicity of this 0.35 carat diamond bracelet beautifully designed in 18K rose gold to effortlessly complement all your ensembles. Look more classy and elegant by pairing this bracelet with your casual outfit.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DBR-D000685063 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.86 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.35 carat
|
| Gold Value | ₹31,658(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹29,040 |
| Making Charge | ₹6,028 |
| GST (3%) | ₹2,002 |
| Total Price | ₹68,728 |