All filters
Elevate your style with this 0.1 carat Diamond Pendant in 14K gold. Its geometric finesse lies in a sleek heart design, embodying a perfect balance of elegance and sentiment, making it a timeless celebration of your bond.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000796777 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 0.99 g
|
| Diamond Quality | FG-SI |
| Diamond Weight | 0.11 carat
|
| Gold Value | ₹8,548(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹9,350 |
| Making Charge | ₹3,625 |
| GST (3%) | ₹646 |
| Total Price | ₹22,169 |