All filters
This sleek 0.28 carat diamond ring resembling an adjustable nut is crafted in 18K rose gold. The hexagonal pattern will fit your finger perfectly and exude a modern look and feel.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000727766 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.2 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.31 carat
|
| Gold Value | ₹24,352(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹25,410 |
| Making Charge | ₹4,776 |
| GST (3%) | ₹1,637 |
| Total Price | ₹56,175 |