All filters
A daisy and a moon are magical gifts from the universe that declare the emotion of love. These 0.42 carat diamond drop earrings with the craft of incredible arts will magnify your relationship along with your vision. These diamond earrings in 18K rose gold goes with any outfit especially with a gown or dress to allure your look.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000568286 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 4.51 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.42 carat
|
| Gold Value | ₹49,922(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹34,485 |
| Making Charge | ₹10,475 |
| GST (3%) | ₹2,847 |
| Total Price | ₹97,729 |