All filters
This single diamond ring has the hidden beauty in it that would get expressed once you wear it with all your grace. Wear it at the party to flaunt your new style statement.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000357191 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.65 g
|
| Diamond Quality | GH-VS |
| Diamond Weight | 0.2 carat
|
| Gold Value | ₹18,264(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹33,779 |
| Making Charge | ₹5,591 |
| GST (3%) | ₹1,730 |
| Total Price | ₹59,364 |