All filters
Dazzle through the simplicity of linear patterns highlighted by this shiny diamond pendant ideal for the contemporary You. The numerous diamonds studded along its design highlight its trendy and prominent shine. Pair this mesmerizing diamond pendant with your regular tees and jeans to complete your everyday look.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000662016 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.21 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.21 carat
|
| Gold Value | ₹13,394(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹17,303 |
| Making Charge | ₹4,260 |
| GST (3%) | ₹1,049 |
| Total Price | ₹36,006 |