All filters
Turn everyone's attention towards you with this captivating diamond pendant in a rhombus pattern. Two sides of the rhombus are encrusted with sparkling diamonds with a few more studded in a linear symmetry. The sparkle offered by this diamond pendant makes it ideal to be worn to your place of work or at casual outings.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000638190 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.65 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.12 carat
|
| Gold Value | ₹18,264(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹10,981 |
| Making Charge | ₹5,591 |
| GST (3%) | ₹1,046 |
| Total Price | ₹35,882 |