All filters
Glow yourself with the simplicity of this shiny diamond ring resembling a Monstera leaf. Slide it down your finger and let everyone around you know that you are as strong as Monstera plants which are better suited to withstand heavy rainfall and wind by allowing these elements to pass through the holes in the leaves.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000657510 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 2.75 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.03 carat
|
| Gold Value | ₹23,744(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹2,995 |
| Making Charge | ₹5,820 |
| GST (3%) | ₹977 |
| Total Price | ₹33,536 |