All filters
Being a true gentleman never goes out of fashion. For those real men, this timeless men diamond ring is modified with numerous sparkling diamonds. Groom yourself to look charming by sliding it down your finger.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DGR-D000261153 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 3.63 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.17 carat
|
| Gold Value | ₹31,342(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹13,613 |
| Making Charge | ₹8,606 |
| GST (3%) | ₹1,607 |
| Total Price | ₹55,168 |