All filters
This ring is a way of enjoying yourself in the glory of simplicity. Lilting, natural and elegant; designed perfectly for a person, who is uncomplicated, self-assured and in control of things around. Your easy dress sense shall prevail!
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000255220 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.04 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.08 carat
|
| Gold Value | ₹22,581(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹6,353 |
| Making Charge | ₹4,472 |
| GST (3%) | ₹1,003 |
| Total Price | ₹34,409 |