All filters
You are like a diamond and to magnify your shine with another diamond we have brought this cute and sober-looking 0.23 carat solitaire ring to indulge you in your eternity.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000270402 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.61 g
|
| Diamond Quality | GH-VS |
| Diamond Weight | 0.23 carat
|
| Gold Value | ₹17,822(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹40,003 |
| Making Charge | ₹5,470 |
| GST (3%) | ₹1,899 |
| Total Price | ₹65,194 |