All filters
Elevate your Western ensemble with a sleek, sculptural silhouette accented by radiant diamonds. Polished and fashion-forward, these earrings bring subtle drama to everyday and after-dark looks, pairing effortlessly with tailored fits and modern dresses.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000592354 |
| Metal/Purity | 9K Rose Gold |
| Gold Purity | 9K Gold |
| Gold Weight | 2 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.24 carat
|
| Gold Value | ₹11,070(9K Gold) |
| Diamond Value | ₹21,120 |
| Making Charge | ₹7,650 |
| GST (3%) | ₹1,196 |
| Total Price | ₹41,036 |