All filters
Radiating spiritual charm, this sparkling diamond pendant crafted in gold highlights the Swastik motif as a mark of positivity and grace. A meaningful piece that pairs effortlessly with traditional and contemporary attire.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000830715 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 4 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.28 carat
|
| Gold Value | ₹34,536(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹23,520 |
| Making Charge | ₹9,392 |
| GST (3%) | ₹2,024 |
| Total Price | ₹69,472 |