All filters
Just like you can rely on the shooting stars if you keep your eyes wide open in the darkest of times, you can soak in the beauty of these mesmerizing diamond studs designed like shooting stars by flaunting them throughout the day. The six shooting star motifs with 0.48 carat diamonds makes it a rare pair of jewellery in 14K rose gold by Senco to make you feel unique.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000667459 |
| Metal/Purity | 14K Rose Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 3.74 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.48 carat
|
| Gold Value | ₹32,292(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹40,982 |
| Making Charge | ₹8,840 |
| GST (3%) | ₹2,464 |
| Total Price | ₹84,578 |