All filters
Just like a rhombus kite flying high in the sky teaches a big lesson to aim high and soar higher, these rhombic 0.2 carat diamond studs inspired by the same will help you to achieve your dream while keeping your feet grounded. The linear pattern in the centre in 18K gold gives a unique touch to the regular rhombic motif.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000585645 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.76 g
|
| Diamond Quality | GH-VS |
| Diamond Weight | 0.2 carat
|
| Gold Value | ₹19,482(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹17,585 |
| Making Charge | ₹5,924 |
| GST (3%) | ₹1,290 |
| Total Price | ₹44,281 |