All filters
The efforts of the karigars have got manifested in this karigari diamond ring which is praiseworthy. The single diamond in the centre has elevated the beauty of this ring. Wear it as casual wear and flaunt your style.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000357318 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.97 g
|
| Diamond Quality | GH-VVS |
| Diamond Weight | 0.13 carat
|
| Gold Value | ₹32,875(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹19,653 |
| Making Charge | ₹6,237 |
| GST (3%) | ₹1,763 |
| Total Price | ₹60,528 |