All filters
This 0.04 carat diamond pendant resembling a bell is crafted in 18K gold with a bohemian touch to create a beautiful symphony of style. The sleek design will match your carefree personality and make it a versatile accessory that can be worn for both casual and formal events.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000679134 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.54 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.04 carat
|
| Gold Value | ₹17,047(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹3,630 |
| Making Charge | ₹5,259 |
| GST (3%) | ₹779 |
| Total Price | ₹26,715 |